732 166 826 info@zj-domy.cz

možnosti výstavby

Provedení dřevostavby

Na počátku vzniku systému Dřevostavby ZJ-DOMY byla snaha o důmyslné řešení. Této filosofie se držíme dodnes. Používáme při výstavbě rodinných domů pečlivě vybrané materiály v co nejúčelnější skladbě, a maximálně využíváme toho, že stavíme každý rok desítky podobných domů. Tím snižujeme náklady a naše stavby jsou moderní, kvalitní i levné – na českomoravském trhu dřevostavby ZJ-DOMY prakticky nemají cenovou konkurenci. Ceny domů uvádíme vždy ke konkrétním projektům ve standardním provedení.

Energeticky úsporné dřevostavby ZJ-DOMY jsou konstruovány z kvalitního smrkového řeziva. Pevnost konstrukce je vylepšena unikátním výplňovým materiálem – naprosto vyschlými dřevěnými moduly o formátu přibližně 120 cm x 40 cm. Vše je impregnováno proti škůdcům, plísním a hnilobě. Vzhledem k malým rozměrům modulů a možnostem jejich přizpůsobení je variabilita stavby prakticky neomezena. Montáž konstrukce je velmi rychlá a vychází vstříc instalaci technologických rozvodů. Váš rodinný dům může být postaven podle typu a místních podmínek včetně základové desky během tří až čtyř měsíců (obvykle po měsíci projekčních příprav a dvou měsících úředních postupů, množí se však případy, kdy úřad reaguje během dvou týdnů). Tuhostí konstrukce je zajištěna vysoká odolnost a dlouhá životnost dřevostavby ZJ-DOMY . Objemové změny jsou minimalizovány použitím dlouhodobě přírodně vyschlého dřeva. Díky pečlivé volbě izolačních systémů jsou dřevostavby ZJ-DOMY vždy lepší než aktuální znění normy pro tepelný odpor stěn. Zvenku je dřevostavba obložena minerální vatou. Na ni nanesená stěrková omítka dodává dřevěné stavbě vzhled nerozeznatelný od domů z „klasických“ materiálů. Střecha je řešena příhradovými vazníky a latěním pod plechovým záklopem tvaru střešních tašek. Alternativně prkenným či deskovým záklopem vazníků s krytinou a asfaltovým šindelem. Kvalitní plastová okna jsou osazena tepelněizolačním dvojsklem.

Váš dům ze dřeva bude splňovat, vždy s rezervou, všechny předepsané normy. Získáte samozřejmě i zákonnou tříletou záruční lhůtu na stavbu jako celek. Další záruky na použité prvky a vybavení domu poskytují konkrétní dodavatelé.

Více než tři desítky projekčních návrhů pokrývají různé dispozice od 60 do 220 m2. Individuálními úpravami projektu (jako jsou například změny dispozic, zařizovacích předmětů, sklonu střechy a další) rádi vyjdeme vstříc Vašim představám a případným direktivám stavebního úřadu, krajinářů (CHKO), památkářů, a podobně.

Díky spolupráci se společností CIUR, a jejím zkušenostem a zázemí, máme pro Vás připravenu i nízkoenergetickou variantu s plně celulózovými izolacemi. Zcela bez kompromisů. Dokonalé odvedení vlhkosti z konstrukce, instalační předstěna, difúzně otevřená skladba, vynikající energetický index obálky stavby. Naprosto ekologické provedení. Nadprůměrné záruky a reference. S podrobnostmi Vás rádi seznámíme.